3M zwolni 2500 pracowników

opublikowano: 24-01-2023, 14:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma 3M poinformowała we wtorek, że zredukuje 2500 miejsc pracy w produkcji po odnotowaniu niższych zysków, ponieważ amerykański konglomerat przemysłowy stoi w obliczu spowolnienia popytu w swojej jednostce, która sprzedaje produkty, w tym notebooki, oczyszczacze powietrza i maski oddechowe – podaje agencja Reutersa.

Centrala 3M w Maplewood
Centrala 3M w Maplewood
Acroterion/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Niższe niż oczekiwano wydatki konsumpcyjne w obliczu presji inflacyjnej wpłynęły na sprzedaż jednostki konsumenckiej 3M, która wygenerowała około 5,30 mld USD przychodów w 2022 roku.

Dodatkowo ograniczenie popytu ze strony amerykańskich sprzedawców detalicznych zajmujących się podwyższonymi poziomami zapasów również osłabiło popyt.

Firma z siedzibą w St. Paul w stanie Minnesota odnotowała zysk w wysokości 98 centów na akcję w czwartym kwartale, w porównaniu z 2,31 USD na akcję rok wcześniej, głównie z powodu opłat związanych z wycofaniem się z produkcji PFAS.

Sprzedaż w kwartale spadła o 6 proc. do 8,1 mld USD. Wyłączając pozycje, firma odnotowała zysk w wysokości 2,28 USD na akcję w porównaniu do 2,45 USD na akcję rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane