4 proc. na pół roku to już przeszłość

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 14-03-2016, 22:00

W marcu najlepsza oferta lokaty półrocznej zawiera stawkę 2,8 proc.

Najwyżej oprocentowane lokaty to mikrolokaty, co potwierdza również marcowy ranking lokat półrocznych. Kto zdecyduje się ulokować w banku oszczędności na okres dłuższy niż 1-3 miesiące, nie może liczyć nawet na 3 proc. w skali roku. Najlepsze lokaty półroczne oprocentowane są stawką 2,80 proc. w skali roku. Aby ją uzyskać, klient będzie musiał spełnić dodatkowe warunki, w tym podstawowy — założyć konto osobiste.

Kto takich ofert unika, na lokacie sześciomiesięcznej bez dodatkowych warunków ma szansę znaleźć jeszcze stawkę 2,40 proc. w skali roku. W TOP5 lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami w marcu nastąpiła zmiana lidera wraz z zakończeniem promocji lokaty Banku BPH, która jeszcze w lutym pozwalała uzyskać stawkę 4 proc. w skali roku.

Teraz na pierwszym miejscu są ex aequo oferty BOŚ Banku i Idea Banku ze stawką 2,80 proc. w skali roku. Na podium towarzyszą im propozycje przygotowane przez Bank SMART (2,60 proc. w skali roku) i Toyota Bank (2,30 proc. w skali roku). Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat na 6 miesięcy z dodatkowymi warunkami wynosi obecnie 2,40 proc.

Taką stawkę będzie można uzyskać w przypadku najlepszej lokaty bez dodatkowych warunków,czyli bez konieczności zakładania konta w banku, aktywnego korzystania z nowego rachunku, wpłacenia na lokatę nowych pieniędzy czy posiadania statusu nowego klienta.

Najlepsze lokaty półroczne bez dodatkowych warunków są tylko nieco niżej oprocentowane niż te powiązane z kontami osobistymi czy ograniczone innymi kryteriami. Klienci szukający takich ofert mogą w najlepszym razie uzyskać 2,0-2,4 proc. w skali roku. TOP5 najlepszych lokat półrocznych bez dodatkowych warunków nie zmieniłosię od ubiegłego miesiąca.

Najlepszą ofertę takiej lokaty proponuje Getin Bank na e- -Lokacie Tradycyjnej. Drugie miejsce w zestawieniu należy do ofert Idea Banku i BOŚ Banku (2,3 proc.). Podium zestawienia zamykają oferty ze stawką 2,25 proc. dostępne w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie (oferta dostępna przez internet, bez konieczności zakładania konta i wizyty w oddziale) oraz w Toyota Banku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane