41 mln EUR do rozdysponowania

Katarzyna Grzymała
22-08-2005, 00:00

Ruszyła czwarta, ostatnia edycja programu Phare RZL. Dotychczasowe objęły dotacjami ponad 10 tys. osób.

Phare Rozwój Zasobów Ludzkich (RZL) to program równoległy z programami finansowanymi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego całkowity budżet wynosi 41 mln EUR.

Celem programu jest pomoc osobom, które mają małe szanse na rynku pracy: długotrwale bezrobotnym, trudnej i bezrobotnej młodzieży, byłym więźniom. Z jego środków organizowane są szkolenia, kursy dla pracodawców i poszukujących pracy.

O realizację projektów mogą ubiegać się m.in. organizacje non profit, powiaty, gminy i przedsiębiorstwa. O tym, komu zostanie ona powierzona, decydują wyniki konkursów i przetargów organizowanych przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Terminy składania projektów konkursowych upływają na początku października. Daty przetargów nie są jeszcze znane i zostaną ogłoszone na stronie www.parp.gov.pl

Na program składa się 6 projektów. Każdy realizowany jest według innych zasad i adresowany do innej grupy społecznej. Dodatkowo z funduszy programu zrealizowane zostanie przedsięwzięcie, w wyniku którego powstaną nowe ośrodki szkoleniowe Europejskiego Funduszu Społecznego, w których można zasięgnąć rady, jak korzystać z funduszy strukturalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Grzymała

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / 41 mln EUR do rozdysponowania