48 debiut na NewConnect

IPO.pl
06-05-2008, 19:17

Po trzech dobrych dniach na rynku NewConnect, dziś sesję kończymy spadkiem. Inwestorzy byli raczej niezdecydowani, o czym najlepiej świadczy 22 spadających spółek.  Indeks NCX stracił dziś -0.19 %%, osiągając ostatecznie wartość 88.29pkt., natomiast obroty wyniosły 5  940,56 tys. zł. (liderem kolejny raz jest spółka ATON-HT 1 040,93  tys. zł).

Przejdźmy do spółek, które osłodziły życie inwestorom. Dziś wzrosło 18 spółek (kurs 9 nie zmienił się), a liderem był dzisiejszy debiutant spółka FAST FINANCE, która zyskała 111,1%. Firma zajmuje się nabywaniem wierzytelności na własny rachunek, a następnie ich i odzyskiwaniem. Do tej pory na rynku NewConnect znajdowała się jedna spółka z branży windykacyjnej jednak, jak zaznacza prezes Jacek Doroszewski, Fast Finance jest jedyną spółką w branży, która zajmuje się wyłącznie zakupem wierzytelności detalicznych i ich odzyskiwaniem na własny rachunek. Kurs odniesienia dla akcji na dzisiejszą sesję wynosił 0,36  zł. Akcje zadebiutowały kursem 0,96 zł. Jest to 24 firma debiutująca w roku 2008 i 48 spółka notowana na rynku NewConnect.

Zadowoleni mogą być dziś również inwestujący w akcje spółki DIGITAL(22,1%), IQ PARTNERS (13,6%) oraz KRYNICKI RECYKLING(9,1%). Pozostałe wzrosty nie były tak znaczące i nie przekroczyły 8%. Po drugiej stronie rynku znalazły się 22 spółki. Najbardziej ucierpieli posiadacze DIVICOM, którzy stracili -7,4%. Potaniały także akcje spółki GPPI (-4,6%).

Rynek NewConnect zaczyna nabierać tempa zarówno pod względem liczby notowanych podmiotów, jak i planowanych debiutów. Jeśli koniunktura na rynku giełdowym będzie sprzyjać, a liczba spółek na NewConnect dynamicznie wzrastać, zwiększy się zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych, co może spowodować znaczne wzrosty kursów notowanych akcji.

Agnieszka Grabuś, IPO.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IPO.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 48 debiut na NewConnect