5 gorących spółek na sesji 17 VIII 2022

opublikowano: 17-08-2022, 11:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w środę, 17 sierpnia, wyróżniają się Benefit Systems, Ryvu, Unimot, Creepy Jar i Mennica Skarbowa

1. Kurs Benefitu Systems wzleciał po publikacji lepszych od oczekiwań analityków wynikach za II kwartał. Więcej...

2. Kurs Ryvu rośnie dyskontując efekty finansowania w wysokości maksymalnie 22 mln EUR (103 mln zł), jakiego udzielił Europejski Bank Inwestycyjny. Celem umowy jest wsparcie rozwoju cząsteczki RVU120.

3. Unimot drożeje po pozytywnej rekomendacji od analityka DM BOŚ. Radzi on kupować akcje spółki, a cenę docelową podniósł z 47 do 87 zł.

"Unimot stoi przed ogromną szansą taniego pozyskania aktywów asfaltowych i logistycznych Lotosu i Orlenu, co może być przełomowym wydarzeniem dla spółki. Uwzględniamy przejmowane aktywa w naszych szacunkach, co znacząco podnosi nasze prognozy dla spółki oraz naszą wycenę docelową dla akcji spółki. Ale oprócz bardzo ciekawego tematu przejęć (acquisition story), doceniamy również bieżące wyniki Unimotu, które w 2022 roku mogą osiągnąć rekordowe poziomy. Unimot okazał się jednym z większych beneficjentów turbulentnych zmian na rynku" - napisano w raporcie z 16 sierpnia.

4. Po wynikach za I półrocze w górę idzie kurs Creepy Jara. Zysk netto producenta gier wzrósł o 54 proc. do 18,5 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 43 proc. do 19,1 mln zł, a przychody urosły o 32 proc. do 28,1 mln zł.

5. Tanieją akcje Mennicy Skarbowej. Przychody i zysk netto spółki w drugim kwartale były tylko nieznacznie wyższe niż w analogicznym okresie 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane