5 gorących spółek na sesji 9 I 2023

opublikowano: 09-01-2023, 12:22
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w poniedziałek, 9 stycznia, wyróżniają się Medicalgorithmics, KGHM, OT Logistics, Allegro i Benefit Systems.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • dlaczego drożeją akcje KGHM i Medicalgorithmics,
  • kiedy ostatnio tak wysoko były akcje Allegro i Benefitu,
  • jakie doświadczenie ma nowy wiceprezes OT Logistics.

1. Notowania Medicalgorithmics idą w górę, bo spółka otrzyma 3 mln USD od sprzedanej w lipcu ubiegłego roku spółki Med-Lynx z tytułu otrzymanego przez nią zwrotu podatku. Więcej...

2. Gwiazdą sesji jest KGHM, bo inwestorzy liczą na impuls dla miedzi, jaki miałoby dać złagodzenie przez Chiny ograniczeń dotyczących zadłużania się przez deweloperów. Bloomberg donosi o planach odejścia od polityki “trzech czerwonych linii” i zezwolić niektórym firmom z branży nieruchomości na zwiększenie dźwigni finansowej poprzez złagodzenie limitów pożyczkowych i przesunięcie okresu karencji na spełnienie celów zadłużenia określonych przez politykę.

3. W górę idzie kurs OT Logistics. Spółka ma nowego wiceprezesa, który przez wiele lat zarządzał otwartym funduszem emerytalnym. Więcej...

4. Kurs Allegro znalazł się na poziomie najwyższym od sierpnia ubiegłego roku, a zwyżce towarzysza spore obroty.

5. Kurs Benefitu Systems idzie w górę i jest najwyżej od listopada 2021 r. Na koniec 2022 r. liczba aktywnych kart sportowych wyniosła 1,62 mln. To o 12 proc. więcej niż na koniec września 2022 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane