5 najczęstszych błędów przy starcie nowego biznesu

KŁ, Businessinsider.com
opublikowano: 30-07-2014, 14:22

Według Bureau of Labor Statistics połowa małych firm upada w ciągu pierwszych pięciu lat. Około 30 proc. funkcjonuje przez zaledwie dwa lata, informuje Business Insider.

Choć każdy biznes jest inny, to u podstaw upadku firm często leży pięć głównych błędów popełnianych przez ich właścicieli.

Oto one:

1. Przekonanie, że wystarczy dobry pomysł.
Do odniesienia sukcesu potrzeba o wiele więcej. Przede wszystkim niezbędna jest dobra etyka pracy. Pomysł to dopiero początek drogi.

2. Nie posiadanie dobrego prawnika i księgowego.
Początki w biznesie są często skomplikowane i usiane minami. Trzeba przestrzegać przepisów, w tym tych podatkowych. Ze skarbówka nie ma żartów. Fałszywy ruch – niezaksięgowana faktura, może być początkiem końca.

3. Przeinwestowanie w biznes we wczesnej fazie.
Możesz mieć kapitał, ale nie oznacza to, że musisz cały wydać już na początku. Najpierw trzeba się zorientować na co te pieniądze najlepiej przeznaczyć. Zacznij powoli. Reinwestuj zyski, zanim zechcesz powiększyć biznes.

4. Próbować zacząć, gdy się jeszcze gdzieś pracuje.
Nowy biznes potrzebuje 100 proc. uwagi i energii której nie można poświęcić, gdy się pracuje jeszcze w innym miejscu.

5. Pozwolić, by ktoś inny prowadził biznes.
To twoja firma, nie można więc pozwolić na to, by ktoś inny nią kierował. Szczególnie w fazie początkowej potrzebna jest codzienna obecność i całkowite zaangażowanie właściciela, który będzie podejmował decyzje. 

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Businessinsider.com

Polecane