5 spółek, które spadły z wysokiego konia

opublikowano: 24-08-2015, 14:32

Na sesji w poniedziałek aż 45 spółek traci na wartości po 10 i więcej procent. W tym gronie są ci, którzy jeszcze do niedawna równie dynamicznie drożeli.

Licząc do minionego piątku, od początku roku kurs Mostostalu Warszawa urósł o 160 proc. Dziś spada o 14 proc., a wyraźnie pod kreską był już w piątek po rozczarowujących rezultatach za pierwsze półrocze.

W odwrocie jest Bytom, którego stopa zwrotu od początku roku sięga 157 proc. Akurat w tym przypadku wyniki za I półrocze były niezłe, a analitycy przekonują, że w spółce wciąż drzemie spory potencjał. Więcej...

Do piątku prawie 110 proc. nad kreską byli akcjonariusze Sfinksa, ale i te akcje mocno dziś tanieją - o godz. 14.14 kurs zniżkował o 12,5 proc.

Pod ostrzałem jest JW Conctruction (stopa zwrotu +83 proc. od początku roku), taniejące o 10,8 proc.

Inwestorzy szybko też zapomnieli o niezłych wynikach Open Finance, którego kurs zanim w ostatnich miesiącach zaczął odbijać, z hukiem spadł w otchłań. Czy dzisiejsza wyprzedaż spowoduje powrót do punktu wyjścia? Na razie kurs jest 10,8 proc. na minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy