Czytasz dzięki

5 spółek przemysłowych, polecanych przez DM mBanku

opublikowano: 06-04-2018, 15:14
aktualizacja: 06-04-2018, 15:19

Jakub Szkopek, analityk Domu Maklerskiego mBanku, w comiesięcznym raporcie zaliczył Amikę, Pfleiderer, Pozbud, Cognor i Famur do spółek, które jego zdaniem są najciekawszymi propozycjami portfelowymi.

- Ze średnich spółek wśród naszych top picków niezmiennie wymienilibyśmy spółki Amica (podwyżki cenników w trzecim kwartale 2017, atrakcyjna wycena na tle sektora), Famur (rosnący portfel zamówień; podwyżki cenników w nowych kontraktach) oraz Pfleiderer Group (wyraźny trend wzrostu cen płyty drewnopochodnej w Europie). Z mniejszych natomiast Cognor (możliwe wkrótce porozumienie z bankami w sprawie uruchomienia kredytu na poczet restrukturyzacji drogiego zadłużenia) oraz Pozbud (4x P/E na 2019 rok; na przełomie III/IV podpisanie kontraktu na ponad 700 mln zł) - napisał w uzasadnieniu Jakub Szkopek.

Specjalista z ostrożnością podchodzi do akcji Ursusa, ze względu na umocnienie złotego do dolara, co rodzi obawy o rentowność kontraktów eksportowych do Afryki.

- Obniżamy nasze pozycjonowanie z neutralnie do niedoważaj dla Mangata (dawniej Zetkama). Duży udział eksportu przy aprecjacji złotego, inflacja po stronie kosztów surowców i kosztów pracy. Mangata obecnie notowana jest z premiami do innych polskich spółek przemysłowych - dodaje Jakub Szkopek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane