5 tys. nowych stanowisk pracy

BOT
opublikowano: 01-06-2006, 00:00

Ponad 5 tys. miejsc pracy powstanie w Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym, zlokalizowanym w gdańskim Porcie Północnym. Pierwszy etap budowy centrum ma się zakończyć w przyszłym roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 250 mln EUR.

— Chcemy, aby w pobliżu budowanego już w Porcie Północnym wielkiego terminalu kontenerowego DCT powstało zarówno duże centrum dystrybucyjne, jak i duży terminal samochodowy. Inwestycje te pozwolą ekspediować kontenery i samochody osobowe do krajów południowej i wschodniej Europy. Obecnie wciąż przybywa towarów przewożonych kontenerami — mówi Andrzej Kasprzak prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

W terminalu DCT będzie stanowisko przeładunkowe dla statków ro-ro, w tym dla samochodowców. W centrum będzie można więc samochody rozładowywać, składować, przygotowywać do sprzedaży i wysyłać w głąb kraju lub do odbiorców w innych państwach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BOT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu