50 mln zł na ekodotacje

opublikowano: 02-10-2019, 22:00

Tylko do połowy listopada przedsiębiorcy mogą powalczyć o dofinansowanie na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Granty pochodzą z poddziałania 1.1.1 programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko („Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł”). Organizatorem naboru jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Dotacje pokryją koszty budowy instalacji wytwarzania energii cieplnej z biomasy, słońca i geotermii. Na projekty związane wyłącznie z produkcją energii cieplnej fundusz przeznaczy 17,5 mln zł. Natomiast na przedsięwzięcia dotyczące m.in. wytwarzania energii elektrycznej — 32,5 mln zł.

Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a). Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na koniec kwietnia 2020 r.

WAŻNA DATA

15.11 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

WIECEJ INFORMACJI www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy