50 osób, które trzęsą światowymi rynkami

Redaktorzy prestiżowego magazynu „Bloomberg Markets” przygotowali listę najbardziej wpływowych osób — bankierów, inwestorów i polityków, którzy kształtują rynki.

Szeroką grupę kandydatów do najnowszego rankingu najbardziej wpływowych ludzi na świecie przygotowali korespondenci agencji informacyjnej Bloomberg. Następnie redaktorzy magazynu dokonali selekcji i wybrali po 10 nazwisk w pięciu kategoriach. W tegorocznej edycji aż 60 proc. nazwisk to debiutanci.

W kategorii „mysliciele” znalezli sie m.in. Timothy Garton Ash, profesor z Oxfordu, ktorego autorzy rankingu docenili za sygnalizowanie zachodnim krajom niebezpieczenstw zwiazanych z polityka Władimira Putina i dodanie historycznej perspektywy do tzw. doktryny Putina
Zobacz więcej

W kategorii „mysliciele” znalezli sie m.in. Timothy Garton Ash, profesor z Oxfordu, ktorego autorzy rankingu docenili za sygnalizowanie zachodnim krajom niebezpieczenstw zwiazanych z polityka Władimira Putina i dodanie historycznej perspektywy do tzw. doktryny Putina FOT. Bloomberg

W kategorii „myśliciele” znaleźli się m.in. Timothy Garton Ash, profesor z Oxfordu, którego autorzy rankingu docenili za sygnalizowanie zachodnim krajom niebezpieczeństw związanych z polityką Władimira Putina i dodanie historycznej perspektywy do tzw. doktryny Putina. Magazyn nie zapomniał o francuskim uczonym Thomasie Pikettym, którego książka „Kapitał w XXI wieku” wzbudziła wiele dyskusji po obu stronach oceanu.

Na liście znaleźli się też ludzie, którzy potrafią wyszukiwać dobre pomysły. Kimś takim jest na pewno Paul Graham, który stworzył akcelerator technologiczny, zapewniający finansowanie ponad 700 start- -upom, wartym obecnie około 30 mld USD.

Ranking obejmuje też znane nazwiska ze świata biznesu, m.in. Tima Cooka, prezesa Apple’a, Jacka Ma, założyciela chińskiego giganta Alibaba Group Holding, który niedługo zadebiutuje na Wall Street, Elona Muska, założyciela popularnej spółki Tesla Motors, a także słynnego inwestora Warrena Buffetta.

Ciekawą postacią na liście jest najbogatszy Ukrainiec — Rinat Achmetow, którego spółki znalazły się w ostatnich miesiącach w centrum politycznej zawieruchy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu