53-letnia miliarderka urodziła bliźnięta

AD
opublikowano: 21-03-2016, 12:06

Margerita Louis-Dreyfus jest wdową po Robercie Louis-Dreyfusie, właścicielką i prezeską francuskiego giganta handlu towarami i surowcami spod tego nazwiska oraz klubu piłkarskiego Olimpic Marsylia. Teraz również 53-letnią mamą kolejnych bliźniąt.

Ojcem dwóch nowonarodzonych dziewczynek jest były prezes szwajcarskiego banku centralnego (SNB) 52-letni Philip Hildebrand - prywatnie partner Margerity Luis-Dreyfus, z którym związała się po śmierci pierwszego męża.  To jej czwarte i piąte dziecko, ponieważ wcześniej urodziła trójkę Robertowi Louis-Dreyfusowi, w tym dwóch bliźniaków - chłopców.

Margarita Louis-Dreyfus
Margarita Louis-Dreyfus
prócz 81 proc. akcji rodzinnej korporacji odziedziczyła po zmarłym mężu również klub piłkarski Olimpic Marsylia. Na zdjęciu rozmawia z jego prezesem, Vincentem Labrune.
MaxPPP/Forum

Jak donosi Bloomberg pani prezes Louis Dreyfus Group - francuskiej grupy handlującej towarami i surowcami zamierza udać się jedynie na miesięczny urlop macierzyński, później wróci do zarządzania 160-letnim przedsiębiorstwem.

Majątek 53-letniej mamy, który odziedziczyła po zmarłym 7 lat temu mężu szacuje się na ok. 8,4 mld USD. Sama Margarita Louis-Dreyfus, choć jest obywatelką Szwajcarii z pochodzenia jest Rosjanką. Urodziła się i studiowała ekonomię w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg), następnie zaś prawo na uniwersytecie w Moskwie. Roberta Louis-Dreyfusa poznała w samolocie lecącym z Zurichu do Londynu.

21 marca grupa Louis-Dreyfus opublikowała raport o swojej kondycji finansowej, z którego wynika, że w 2015 r. zysk netto przedsiębiorstwa wyniósł 211 mln USD, co oznacza 67-procentowy spadek, najwyższy  od 10 lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane