6 nowych spółek na liście faworytów DM BOŚ

ISBNews
opublikowano: 22-12-2014, 10:00

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek Dom Maklerski BOŚ dodał TVN, Famur, Kopex, Robyg, Budimex i Unibep.

Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Echo, BPH, CD Projekt, Asseco Poland, Comarch, Action i Duon.

Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: AB, Arctic Paper, ASEE, Budimex, Ciech, Decora, Enel-Med, Ergis, Eurotel, Famur, Herkules, Kopex, Lena Lighting, Medicalgorithmics, Mercator, Neuca, PKN Orlen, Robyg, Stomil Sanok, TVN, Unibep, Vistula

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Alma Market, Asbis, Bogdanka, Cyfrowy Polsat, Getin Noble, LPP, mBank, PGE, Synthos, Tauron.

Natomiast wśród akcji, które powinny zachowywać się lepiej od całego rynku w 2015 roku wymieniono PKN Orlen, Ciech, AB, Eurotel, Stomil Sanok, Mercator Medical, Neuca, Vistula, Medicalgorithmics, Decora, Lena Lighting, Robyg, Herkules, Budimex, Unibep, BPH i ASEE.

Jako potencjalnie gorsze od rynku w 2015 roku wymieniono Synthos, Bogdanka, ING BSK, Asbis (tylko w I półroczu), Alma (tylko w I półroczu), LPP (tylko w I półroczu) i Tauron.

"W ostatnim miesiącu nasze portfolio pokonało rynek o 8,5 pkt proc. (w liczbach bezwzględnych, jego wartość wzrosła o 6,8% wobec spadku indeksu WIG o 1,7%). Od początku roku nasz portfel akcji potencjalnie lepszych i gorszych od rynku zanotował zwrot 39,3% (wobec 1,9% dla WIG)" - czytamy w raporcie.

Od początku tworzenia portfolio (tj. od końca marca 2008 r.) jego wartość zwiększyła się o 2.024,8% (wobec wzrostu indeksu WIG o 8,9% w tym okresie), podano także w materiale

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane