6 powodów by przenieść się na Islandię

WST, alleyinsider.com
opublikowano: 06-03-2009, 09:46

Masz dość mieszkania w USA. Kryzys już Cię męczy i obawiasz się o przyszłość? Oto ciekawa alternatywa.

Islandia przeżyła już swój upadek.

Ich waluta stała się niemal bezwartościowa, co oznacza, ze nie trzeba się obawiać kolejnego krachu. Żyjąc w Stanach musisz obawiać się, że Chińczycy w końcu przebudzą się i przestaną kupować amerykańskie papiery dłużne. Odpowiedzią na to może być tylko stukot maszyn drukarskich produkujących kolejne miliardy dolarów. To naprawdę może się zdarzyć. Dlaczego więc żyć w takim strachu?

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za Islandią, są uwarunkowania geopolityczne.

Kto zechce bombardować taki Reykjavik podczas kolejnej światowej wojny?

Islandia ma dobre zasoby naturalne.

Jeśli znajdziesz się na dnie, czego Ci będzie więcej potrzeba by przeżyć niż ryb (żywność) i ciepła (energia geotermalna). OK. Potrzebujesz też dostępu do Internetu. Ale na Islandii jest Internet. Ryby, geotermia i Internet. I masz wszystko.

Oaza spokoju.

Na Islandii było trochę zamieszek społecznych po wybuchu kryzysu gospodarczego, ale na niewielką skalę i obyło się bez ofiar. Spójność społeczeństwa jest duża. Oznacza to, że w okresach załamania raczej nie będzie istnieć potrzeba użycia broni.

Nie ma problemu „złych” imigrantów.

W przeciwieństwie do wielu innych krajów w Europie, w których istnieją poważne kłopoty z imigrantami (bądź to bezrobotnymi, bądź też zajmującymi miejsca pracy miejscowym) na Islandii nie mają do czynienia z tak napiętą sytuacją do rozwiązania.

I na koniec.

Islandczycy wyglądają bardzo zdrowo :)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, alleyinsider.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / 6 powodów by przenieść się na Islandię