Czytasz dzięki

6 rekomendacji Goldman Sachs na 2012

ONO
opublikowano: 01-12-2011, 10:40

Raport „2012 Top Trade Recommendations” to nie tylko prognozy Goldman Sachs dla walut, ale i całego rynku finansowego. Bank wybrał sześć sposobów na zarobek. Na pewno nie jest nim zakup europejskich akcji, które w ciągu najbliższych trzech miesięcy mają stracić 16 proc.

1.    Kupuj euro kosztem franka

Goldman Sachs liczy, że Bank Szwajcarii podwyższy docelowy kurs franka wobec euro do 1,3; poziom docelowy obu walut ustala na 1,35 (obecnie to około 1,22)

2.    Sprzedawaj 10-letnie obligacje niemieckie

Rentownościom bundów nie będzie sprzyjała oczekiwana „mutualizacja europejskiego długu” i mniejsze wsparcie rządu niemieckiego dla własnego sektora finansowego.

3.    Kupuj kanadyjskie akcje kosztem japońskich

4.    Kupuj CDS na europejskie obligacje korporacyjne o wysokiej rentownośc

5.    Kupuj ropę

Baryłka ropy z dostawą w lipcu ma – według banku – kosztować 120 USD

6.    Kupuj koszyk walut azjatyckich (chiński juan i malezyjski ringgit) kosztem dolara i funta

Za rekomendacjami Goldman Sachsa stoi niedźwiedzie nastawienie, które objawia się m.in. prognozami dla największych gospodarek świata. Bank oczekuje głębszej niż dotąd sądził recesji w eurolandzie. W 2012 r. strefa ma się skurczyć o 0,8 proc., a w 2013 r. wzrosnąć o 0,7 proc. i to przy optymistycznym założeniu, że politycy europejscy zdecydują się na odważne reformy.

Słabość eurolandu przełoży się na rynek akcji. Według raportu, indeks Stoxx Europe 600 ma w ciągu najbliższych trzech miesięcy stracić 16 proc. W skali roku odrobi jednak straty i za 12 miesięcy ma dać 8 proc. zysku. To więcej niż S&P500, który da w ciągu roku 5 proc., a w ciągu najbliższych trzech miesięcy skurczy się „tylko” o 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane