60 mln zł na kanalizację

AJ
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

Dolnośląskie gminy ogłosiły przetarg na budowę sieci wodno- -kanalizacyjnej oraz oczyszczalni ścieków.

Dolnośląskie gminy ogłosiły przetarg na budowę sieci wodno- -kanalizacyjnej oraz oczyszczalni ścieków.

Sulików, Platerówka i Zgorzelec to kolejne gminy, które z pomocą Unii Europejskiej zbudują sieci wodno-kanalizacyjne. Należąca do nich spółka Suplaz ogłosiła przetarg na budowę prawie 40 km kanalizacji sanitarnej, 16,4 km sieci wodociągowej oraz mechaniczno-biologiczno-chemicznej oczyszczalni ścieków.

— Projekt jest podzielony na pięć części, ale wybierzemy jednego wykonawcę, który będzie miał 22 miesiące na realizację zadania. Zainteresowani mogą zgłaszać oferty do 30 grudnia — tłumaczy Tomasz Pleśnierowicz ze spółki Suplaz.

Wartość projektu wynosi 60,7 mln zł pomniejszone o koszty promocji i wynagrodzenie inżyniera kontraktu. Kwotę 36 mln zł wyłożyła Unia Europejska. Pozostałe pieniądze będą pochodziły z kredytu od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i pieniędzy własnych spółki. Fundusz przyznał Suplazowi 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu