63 urzędy skarbowe przyjazne dla przedsiębiorcy

Polska Agencja Prasowa SA
13-06-2005, 17:36

63 urzędy skarbowe otrzymały w poniedziałek tytuł Urzędu Skarbowego Przyjaznego dla Przedsiębiorcy w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Finansów i Business Centre Club (BCC).

63 urzędy skarbowe otrzymały w poniedziałek tytuł Urzędu Skarbowego Przyjaznego dla Przedsiębiorcy w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Finansów i Business Centre Club (BCC).

Porozumienie w sprawie organizacji konkursu BCC i ministerstwo podpisały w lutym 2002 roku. W 2003 r. wyróżniono 52 urzędy skarbowe, w 2004 r. - 56 urzędów. Urzędy są wskazywane przez przedsiębiorców wypełniających ankiety.

Tytuł jest przyznawany na rok. Spośród urzędów wyróżnionych w obecnej edycji konkursu, 24 otrzymały tytuł po raz kolejny.

W 2005 r. wyróżniono: 6 urzędów skarbowych z województwa dolnośląskiego, 4 z kujawsko-pomorskiego, 3 z lubelskiego, 2 z lubuskiego, 3 z łódzkiego, 3 z małopolskiego, 11 z mazowieckiego, 3 z opolskiego, 4 z podkarpackiego, 3 z podlaskiego, 4 z pomorskiego, 4 z śląskiego, 1 ze świętokrzyskiego, 2 z warmińsko-mazurskiego, 5 z wielkopolskiego i 5 z zachodniopomorskiego.

"Ten konkurs jest sposobem cywilizowania wzajemnych relacji między przedsiębiorcami a urzędami skarbowymi" - powiedział prezes BCC Marek Goliszewski. Zapowiedział, że w przyszłości zostaną rozszerzone kryteria konkursu.

Wiceminister finansów, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej Stanisław Stec podkreślił, że podatników "należy traktować z całym szacunkiem i przyjaźnie". Przyznał, że Polska ma skomplikowany system podatkowy i lepiej by było, by podatnicy znali zasady opodatkowania na 3-5 lat, by zmiany prawa miały dłuższe vacatio legis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 63 urzędy skarbowe przyjazne dla przedsiębiorcy