68 mln zł na B+R w regionie

opublikowano: 06-01-2016, 22:00

Przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego zawalczą o granty na innowacje i bony na patenty.

Ruszył kolejny nabór z unijnym wsparciem na nowatorskie rozwiązania. Tym razem pieniądze można zdobyć w ramach poddziałania 1.2.1 „Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do wzięcia jest ponad 68 mln zł, a wnioski można składać do 31 marca. O wsparcie wnioskować mogą firmy, instytucja otoczenia biznesu oraz konsorcja składające się z tych podmiotów. Na co otrzymają dofinansowanie? Pieniądze zostaną przeznaczone na trzy typy projektów. Pierwszy to prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa.

Chodzi o badania podstawowe, badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe lub ich dowolne połączenie. Trzeba jednak pamiętać, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest komercjalizacja wyników tych prac we własnej działalności lub udzielenie licencji albo sprzedaż efektów projektu, aby skorzystała z nich inna firma. Drugą opcją pomocy będą bony na zakup przez mikro-, małe i średnie firmy prac badawczo-rozwojowych w jednostkach naukowych.

Natomiast trzeci rodzaj to bon na patent. Można będzie wydać go na pokrycie kosztów związanych ze zgłoszeniem wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego do właściwego organu w celu uzyskania ochrony własności przemysłowej. UE sfinansuje nawet 85 proc. kosztów planowanych przedsięwzięć. Listę beneficjentów, którzy dostaną granty, poznamy w sierpniu. ©

WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.mojregion.eu/ index.php/zobacz-ogloszenia- ?mmid=8

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu