PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

7 najdroższych nóg świata

opublikowano: 05-02-2013, 00:00

UBEZPIECZENIA

Gwiazdy wiedzą, jak wykorzystać swoje atuty. Płeć piękna potrafi zarobić m.in. na nogach. Portal Yahoo zebrał najsłynniejsze nogi globu i spróbował je wycenić. Okazało się, że najcenniejsze nogi ma… mężczyzna.

Nogi Betty Grable uznawanej za jedną z ikon tzw. pin-up girls pozwoliły jej osiągnąć status najlepiej opłacanej celebrytki w latach 1941-45. Ubezpieczyła ona swoje „aktywa” na astronomiczną jak na owe czasy kwotę 1 mln USD.

Piosenkarka Tina Turner zasłynęła nie tylko słynnym głosem, ale też nogami, które przykuwały uwagę tysięcy męskich fanów. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia, by się przekonać, dlaczego konieczne było ich ubezpieczenie, i to na 3,2 mln USD.

Sharon Stone zszokowała świat prowokującą sceną przesłuchania w filmie „Nagi instynkt”. Kiedy przyszedł czas na sequel, jej nogi stały się jednym z obiektów negocjacji. Podobno otrzymała za rolę w drugiej części tego filmu 13,6 mln USD. Nogi Heidi Klum to był jeden z kluczy do jej kariery modelki.

Co ciekawe, to nie ona je ubezpieczyła, ale jeden z jej „klientów”, i to na 2 mln USD. Piosenkarka Mariah Carey ubezpieczyła swoje nogi na… 1 mld USD. Zdecydowała się na to po tym, jak stała się rzeczniczką (twarzą) maszynki do golenia Venus firmy Gillette.

Otrzymując od Gillette w 2007 r. to samo wyróżnienie co Mariah Carrey, piosenkarka Rihanna również postanowiła zadbać o swoje nogi, i siebie, ubezpieczając je jednak tylko na 1 mln USD. Numerem 1 zestawienia jest David Beckham. Piłkarz ubezpieczył nogi na 70 mln USD, najwyżej wśród sportowców.

Więcej przeczytasz na stronach pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane