7 rekomendacji dla spółek energetycznych

opublikowano: 16-08-2017, 12:08
aktualizacja: 16-08-2017, 12:15

Stanisław Ozga, analityk Domu Maklerskiego PKO BP, zaktualizował rekomendacje dla siedmiu spółek z branży energetycznej.

Rekomendacje DM PKO BP- Obecnie preferujemy spółki (rekomendujemy "kupuj"), które mogą poprawić perspektywy w wyniku oczekiwanych zmian regulacyjnych (Polenergia) oraz będą generować cash flow, który wspiera politykę dywidendową (CEZ). W przypadku Taurona i ZE PAK ("sprzedaj") oczekujemy, że momentum wynikowe zwolni w kolejnych kwartałach. W Enei ("sprzedaj") obecna wycena w naszej opinii oddaje już pozytywny scenariusz na 2018 r., ale nie uwzględnia możliwych ryzyk. Wydajemy rekomendacje "trzymaj" dla spółek PGE (wycena poprawiła się kosztem polityki dywidendowej) i Energa (wycena dyskontuje już w pewnym stopniu oczekiwane zmiany legislacyjne) - napisał w uzasadnieniu Stanisław Ozga.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu