7R podwaja oddane powierzchnie

opublikowano: 24-01-2022, 20:00

W 2021 r. polski deweloper magazynowy oddał do użytku niemal 400 tys. m kw. powierzchni. Rok wcześniej — 180 tys.

Krakowska firma oddała w ubiegłym roku do użytkowania ponad dwa razy więcej powierzchni magazynowo-przemysłowej niż w 2020 r., a w obecnym planuje ponaddwukrotnie przebić wynik z 2021 r. Znaczną poprawę wyników 7R zanotował także w innych dziedzinach. Kwota uzyskana ze sprzedaży funduszom inwestycyjnym i firmom nieruchomościowym 17 obiektów w 2021 r. wyniosła blisko 400 mln EUR, podczas gdy w 2020 r. było to siedem budynków i 75 mln EUR. W 2021 r. deweloper wynajął w ramach 66 umów niemal 500 tys. m kw., czyli o 100 tys. m kw. więcej niż w roku poprzednim, a portfel nieruchomości, którymi zarządza, urósł o 45 proc., przekraczając powierzchnię 1 mln m kw.

Rośnie zatrudnienie:
Rośnie zatrudnienie:
Od 2019 r. podwoiliśmy liczbę pracowników, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców — mówi Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes 7R.
materiały prasowe

— Po 13 latach działalności oddaliśmy klientom do użytkowania niemal 1,5 mln m kw. nowoczesnej, certyfikowanej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, a w trakcie inwestycji mamy 4 mln m kw. — mówi Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes 7R.

7R oferuje magazyny typu big box, jak również BTS-y (ang. build to suit, czyli projekty inwestycyjne zakładające zaprojektowanie i budowę budynku zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy) czy magazyny miejskie pod marką City Flex Last Mile Logistics. Obiekty 7R zapewniają z jednej strony zgodność ze standardami ESG i są przyjazne dla środowiska, a z drugiej dają konkretne oszczędności dla najemców, związane m.in. z obniżeniem kosztów eksploatacji budynków.

— Cieszą nas świetne wyniki z poprzedniego roku, ale patrzymy już w przyszłość. W 2022 r. zamierzamy oddać do użytku około 1 mln m kw. powierzchni, a w połowie roku zgodnie z planem rozpocząć budowę w Czechach, naszej pierwszej inwestycji zagranicznej — mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i dyrektor operacyjny 7R.

W obiektach dewelopera operacje prowadzą firmy z różnych branż, takich jak: logistyka, handel, farmacja czy motoryzacja.

Oprócz zakończenia budowy nowych parków logistycznych i city flex’ów 7R zamierza oddać do użytku w tym roku ciekawe obiekty zrealizowane w formule built-to-suit (BTS). Jednym z nich jest zlokalizowany na Śląsku wysokiej klasy magazyn dla firmy Aluprof, jednego z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Pod Warszawą natomiast powstaje nowoczesny magazyn dla Żabki o powierzchni około 60 tys. m kw. Będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania automatyczne, a także proekologiczne, co potwierdzi certyfikacja BREEAM.

W ofercie 7R znajduje się także zarządzanie nieruchomościami. Obecnie zespół property management, odpowiedzialny za tę usługę, zarządza 48 budynkami o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane