8 miliarderów i ich zabawki

DI, cnbc.com
opublikowano: 24-11-2010, 11:11

Duzi chłopcy lubią zabawki… A co, jeśli mogą na te zabawki wydać sporo kasy?

Wyświetl galerię [1/6]

Samochód Bugatti Veyron EB 16.4 - spora liczba miliarderów

CNBC przyjrzało się, czym bawią się miliarderzy. My z zaproponowanej przez Amerykanów listy wyselekcjonowaliśmy to, co ma motor w środku i „karmione” jest benzyną.

I tak listę otwiera ekscentryczny eksponat w kolekcji Samuela Truetta Cathy'ego, człowieka, który zbił fortunę na szybkim handlowaniu kurczakami. Cathy kupił sobie oryginalny pojazd Batmana z filmu z 1992 roku.

Po wodzie lubią poruszać się Rosjanin Roman Abramowicz, właściciel największego prywatnego jachtu świata i Richard Branson z Virgin Group, który bawi się m.in. małą łodzią podwodną. Branson ponadto już testuje swój statek kosmiczny, Jeff Bezos z Amazon.com dopiero go buduje.

W powietrzu szaleje natomiast Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, który kolekcjonuje samoloty z drugiej wojny światowej. Na nowocześniejsze maszyny stawiają założyciele Google Larry Page i Sergei Brin dysponujący Dornierem Alpha Jet, odrzutowcem określanym, jako szkoleniowy sprzęt bojowy.

George Lucas bije wszystkich na łeb, na szyję, bo zafundował sobie brygadę strażacką, która czuwa nad bezpieczeństwem w ogromnym ranczo reżysera.

I wreszcie na samym końcu najszybsze seryjne auto świata, bo sprzedaje się nieźle, a chyba tylko miliarderów stać na taki „gadżet”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / 8 miliarderów i ich zabawki