8 proc. taniej niż 5 lat temu

opublikowano: 19-02-2015, 00:00

Wporównaniu ze styczniem roku 2010 ceny mieszkań w największych miastach Polski spadły średnio o prawie 8 proc., co oznacza, że metr kwadratowy lokalu staniał w nich o kilkaset złotych — wynika z danych portalu Morizon.pl.

Największa przecena — 17 proc. — dotknęła mieszkania we Wrocławiu, a po ponad 10 proc. staniały też nieruchomości w Łodzi, Szczecinie i Olsztynie. W Warszawie i Krakowie średnia obniżyła się o 6 proc.

Po takiej przecenie nastąpiła stabilizacja i od wielu miesięcy ceny na rynku wtórnym zmieniają się w niewielkim zakresie. W porównaniu ze styczniem 2014 r. w większości miast ceny zmieniły się o 1-2 proc., a tylko w Katowicach i Gdańsku zmiana średniej przekracza 4 proc. Dwa największe ośrodki — Warszawa i Kraków — zanotowały w tym czasie — odpowiednio — spadek i wzrost średnich cen o 1,2 proc., czyli o mniej niż 100 zł na mkw. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu