8 spółek na kwiecień

opublikowano: 02-04-2013, 00:00

nalitycy KBC Securities w comiesięcznym raporcie „KBC MInTs” przedstawili listę ośmiu spółek polecanych na kwiecień.

Pierwszą z nich jest PZU, którego notowania ma wspierać relatywnie wysoka na tle sektora finansowego stopa dywidendy, przekraczająca 7 proc. Atutem w porównaniu z bankami jest też większa odporność biznesu na dekoniunkturę gospodarczą.

Eksperci biura, także ze względu na perspektywę atrakcyjnej dywidendy, stawiają na PGE i TVN. Druga ze spółek powinna ponadto zyskiwać w oczach inwestorów dzięki cieciu kosztów i lepszym przychodom reklamowym w porównaniu z konkurencyjnym Polsatem.

Ostatnią przecenę akcji Comarchu analitycy KBC radzą wykorzystać do zakupów, ponieważ doceniają wartość portfela zamówień i liczą na dywidendę z ubiegłorocznego zysku. Wśród polecanych firm jest też Benefit Systems, a z zastrzeżeniem, że to inwestycja o podwyższonym ryzyku — także Bank Millennium, GTC i PKN Orlen. KBC radzi natomiast unikać walorów Echa, Cyfrowego Polsatu, Sygnity, TP i Grupy Lotos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu