80 mln zł na ekoprojekty

opublikowano: 21-05-2018, 22:00

Jeszcze w tym miesiącu przedsiębiorcy z Małopolski, którzy stawiają na ekologiczne rozwiązania w swoich firmach, będą mogli powalczyć o dotacje z działania 4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego („EKO — Przedsiębiorstwa”).

Do podziału między wnioskodawców jest prawie 80 mln zł. Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć wsparcie na projekty dotyczące zastosowania energooszczędnych rozwiązań w firmach, modernizacji budynków i wykorzystania technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE).

Warto podkreślić, że mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji w OZE do 65 proc. wydatków kwalifikowanych projektu, a średnie firmy — do 55 proc. Natomiast w przypadku przedsięwzięć związanych z badaniem środowiska naturalnego będzie to odpowiednio: 70 proc. i 60 proc. Co ważne, przedsiębiorca musi prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego. Premiowane będą projekty mające pozytywny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na styczeń 2019 r. Więcej informacji: www.rpo.malopolska.pl. © Ⓟ

WAŻNA DATA

31.05 Od tego dnia firmy z woj. małopolskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 4.2 RPO WM. Nabór zakończy się 28 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy