Czytasz dzięki

80 proc. Irlandczyków nadal chce pracować zdalnie

opublikowano: 13-07-2020, 11:00

Zdecydowania większość Irlandczyków chce przynajmniej przez część tygodnia pracować zdalnie kiedy nastąpi powrót normalności, informuje Reuters.

Tak jak w innych krajach Europy, w Irlandii większość zatrudnionych została zmuszona przez pandemię do pracy zdalnej. Obecnie zapytano Irlandczyków, jakie są ich preferencje dotyczące pracy kiedy nastąpi powrót normalności. Najwięcej, 24 proc. chciałoby pracować 2-3 dni w tygodniu zdalnie. 20 proc. chciałoby pracować zdalnie 1-2 dni. Taki sam odsetek wolałby pracować 3-4 dni zdalnie. 14 proc. preferowałoby chodzenie do biura tylko kiedy jest to konieczne.

Reuters przypomina, że nowy rząd Irlandii zobowiązał się do wprowadzenia rozwiązań promujących zdalną pracę, m.in. zachęty podatkowe. Argumentuje, że umożliwiłoby to zwiększenie większej równowagi między życiem i pracą, pomogłoby w rozwoju niektórych regionów, a także przyczyniło do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska przez ograniczenie podróży z i do pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane