8,2 mln zł przeminęło z wiatrem

opublikowano: 26-09-2017, 16:15
aktualizacja: 26-09-2017, 16:17

Polenergia podjęła decyzję o rezygnacji z budowy farmy wiatrowej w Grabowie. Wiązać się to będzie z koniecznością zaksięgowania odpisu o wartości 8,2 mln zł.

Odpis ma charakter niegotówkowy i zostanie ujęty w sprawozdaniu za trzeci kwartał. Obciąży on wynik operacyjny grupy pozostając bez wpływu na wynik EBITDA.

"Decyzja o rezygnacji z Projektu Grabowo związana jest z osiągnięciem przez FW Grabowo porozumienia co do rozwiązania umowy o przyłączenie, co pozwoliło tej spółce na odzyskanie znaczącej części uiszczonej opłaty przyłączeniowej, a także na nieponoszenie jej kolejnej części. Jednocześnie niepowodzeniem zakończyły się podejmowane przez FW Grabowo próby obniżenia ponoszonych kosztów utrzymania projektu, w tym kosztów czynszów dzierżawnych. W związku z tym, biorąc pod uwagę stosunkowo wysokie koszty realizacji Projektu Grabowo oraz możliwe do osiągnięcia oszczędności kosztowe wynikające z zaniechania przedsięwzięcia, Spółka uznała, że realizacja Projektu Grabowo nie jest ekonomicznie uzasadniona" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 8,2 mln zł przeminęło z wiatrem