8,3 mln USD za przedmioty z Disneylandu

opublikowano: 28-08-2018, 07:58

Tylko za wagonik w kształcie latającego słonika Dumbo zapłacono 483 tys. USD, donosi Reuters.

W Los Angeles odbyła się aukcja ok. 900 przedmiotów pochodzących z Disneylandu, które należały do kolekcjonera Richarda Krafta. Wcześniej przez miesiąc można było je obejrzeć na specjalnie zorganizowanej wystawie, którą odwiedziły dziesiątki tysięcy ludzi.

Zobacz więcej

youtube.com

Aukcja okazała się wielkim sukcesem. Wagonik w kształcie słonika Dumbo sprzedany został za cenę ponad czterokrotnie wyższą niż szacowano. Gondolę kolejki Skyway sprzedano za 621 tys. USD, co jest nowym rekordem dla tego typu sprzętu oferowanego na aukcjach, poinformował organizator Van Eaton Galleries. Słynny magik David Copperfield kupił za 86,25 tys. USD neonową literę „D” z napisu „Disneyland” na hotelu w parku rozrywki.

Kraft, który gromadził swoją kolekcję przez 25 lat zadeklarował przekazanie części pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży dla organizacji wspierających leczenie dzieci z zespołem Coffina-Sirisa, chorobę genetyczną, na którą cierpi także jego 4-letnia córka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu