9 idealnych miejsc na emeryturę

KNS, mint.com
opublikowano: 11-12-2009, 13:26

Zanim na starość kupisz sobie mieszkanie za granicą, poznaj zakątki, w których seniorom żyje się najlepiej.

Decydując się na przeprowadzkę na stare lata, warto wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak ulgi podatkowe czy kursy wymiany walut. Serwis mint.com opublikował listę dziewięciu miejsc, do których warto przenieść się na emeryturze.

W egzotycznych krajach wielu seniorów znajduje swoją bezpieczną i beztroską przystań.
W egzotycznych krajach wielu seniorów znajduje swoją bezpieczną i beztroską przystań.
None
None

Czytaj też: jak zaoszczędzić na emeryturę z funduszem >>>>

Cuenca, Ekwador9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.
Miasto zostało mianowane najlepszym miejscem na emeryturę według InternationalLiving.com. Serwis zwraca uwagę na niskie koszty życia (średnie miesięczne wydatki wynoszą 1,400 USD). W tę wartość wchodzi wynajęcie luksusowego dwupokojowego apartamentu, sprzątaczka, jedzenie, paliwo, ubrania, rozrywki i opiekę medyczną dla dwóch osób. Cuenca zachwyca renesansowym stylem budownictwa i mnóstwem ilości łuków. Kolejny plus to temperatura wynosząca średnio 16 stopni w ciągu całego roku (według EcuadorExplorer.com).

Coronado, Panam9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.a
Większość emerytów wybiera miasteczko Coronado ze względu na wspaniały klimat, serdecznych ludzi i szacunek do starszych osób. Dodatkowo, koszty życia są bardzo małe. Serwis MSN Money –  opisuje Paname jako raj dla emerytów ze względu na przystępne ceny nieruchomości. Średni koszt nieruchomości w spokojnej okolicy wynosi ok. 185 tys. USD. Konsultacje z lekarzem rozmawiającym po angielsku kosztują ok. 35 USD. Co więcej, mieszkańcy nie muszą płacić podatku od zarobionych za granicą pieniędzy.9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.

9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.

San Jose, Kostaryka

Kostaryka jest jednym z pięciu się krajów, w których najmocniej rozwija się rynek nieruchomości. Dodatkowo rząd oferuje ulgi dla wszystkich kupujących nowe mieszkania czy domy. Kostaryka słynie z braku podatków od emerytalnych dochodów. Z uwagi na panujące strefy „Free Zones” (zwłaszcza dla przedsiębiorstw zajmujących się importem i eksportem) jest to również idealne miejsce na otworzenie swojego sklepu. W Kostaryce nie zabraknie ci słońca, tropikalnego klimatu i wspaniałych widoków. Większość ludzi może przeżyć za średnio 1500 USD miesięcznie (nie włączając kosztów najmu), co w połączeniu z wysoka jakością życia czyni to miejsce naprawdę atrakcyjnym.

Koh Samui, Tajlandia
Wspaniała wyspa na południowy zachód od Tajlandii. Tu wielką zaletą dla mniej zamożnych emerytów jest kurs wymiany, który pozwala żyć w luksusach. Wynajem mieszkania wacha się od 3000-10000 Bahtów, równowartość 90-300 USD. Temperatura w zimie wynosi ok. 27, a w lecie ok. 33 stopni Celsjusza. Tajlandia jest miejscem cudownych plaż i krystalicznie czystej wody.

9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.

Wiedeń, Austria
Idealne miejsce dla każdego, kto lubi zmiany pór roku, a w szczególności białe, zimowe miesiące. Mieszkańcy korzystają ze szlaków górskich, wędkują w jeziorach i rzekach, a w zimie uprawiają narciarstwo. Większość emerytów zakochuje się w powolnym tempie życia i austriackiej kulturze. Według serwisu bestplacesretire.com, Austria jest jednym z tańszych europejskich miejsc do życia.

Kapsztad, RPA
Na przełomie ostatnich lat, Afryka Południa stała się popularnym egzotycznym miejscem na emeryturę. Jest to kolejne miejsce, gdzie kurs walutowy gra na naszą korzyść. Wynajęcie mieszkania w Południowej Afryce kosztuje od 300 do 700 USD. Inne koszty utrzymania są równie niskie.
 
9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.

Merida, Meksyk
Merida ma kompleks zalet: komfort, niskie koszty, bogatą kulturę i wygodę. Miasto północnej części półwyspu Jukatan jest praktycznie płaskie, co ułatwia długie spacery i przejażdżki rowerowe. Dobrze wyposażony apartament kosztuje ok. 500 USD za miesiąc. Dzięki dopłatom rządowym, opieka zdrowotna jest bardzo tania, a koncerty, dyskoteki i galerie sztuki darmowe.

Montevideo, Urugwaj
Według EscapeArtist.com, Montevideo jest jednym z najtańszych miejsc na świecie. Miasto położone na wybrzeżu Atlantyku posiada dobrą infrastrukturę i rozbudowane centra handlowe. Co więcej, nowo wybudowane autostrady ułatwią podróżowanie do odległych miejsc. Urugwaj jest dużo mniej zurbanizowanym niż Zachód, dzięki czemu gwarantuje nieziemskie krajobrazy.

9 miejsc gdzie warto się przenieść na emeryturę i gdzie możesz żyć jak król.

Calitri, Włochy
Koszty życia w Calitri są zaskakująco niskie. Za jedyne 15 tys. USD możesz kupić małe, nieodremontowane mieszkanie z kuchnią i łazienką (według InternationalLiving.com). Mając zaledwie 42 tys. USD kupisz mały dom. Wioska Calitri otoczona jest zielonymi polami i gęstymi lasami. Co więcej – jako europejscy obywatele – możemy otrzymać darmową opiekę medyczną.

Nie zgrzytaj zębami, tylko oszczędzaj i inwestuj. Na ZUS nie ma co liczyć ;(

 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, mint.com

Polecane