9 zawodów, w których kobiety lepiej zarabiają

DI, businessinsider.com
opublikowano: 15-04-2015, 15:10

US Census Bureau porównał roczne wynagrodzenia mężczyzn i kobiet w 342 zawodach. Okazuje się, że tylko kilka zawodów oferuje paniom lepsze płace.

Business Insider przypomina dane agencji statystycznej, z których wynika, że kobiety zarabiają więcej od mężczyzn w zaledwie kilku zawodach, a i tam różnice w wynagrodzeniach nie są wysokie - najwięcej w przypadku producentek i reżyserek, które zarabiają jednak tylko o 6 proc. więcej od panów parających się takimi zajęciami.    

Kilka pozycji na liście stanowią zawody opierającej się na pracy z innymi ludźmi. Na wyższe zarobki mogą liczyć asystentki społeczne, a także nauczycielki edukacji specjalnej i doradczynie pracujące w szkołach.   

Kobiety zatrudnione na pełnym etacie zarabiają obecnie w USA około 78 proc. tego, co otrzymują mężczyźni. Problem dotyczy jednak nie tylko amerykańskiego rynku pracy, ale podobnie jest również w innych częściach świata.    

9 zajęć, które zapewniają kobietom lepsze zarobki od mężczyzn

1. Reżyseria i produkcja  

2. Czyszczenie samochodów  

3. Handel hurtowy i detaliczny  

4. Ochrona kontrolująca podróżujących  

5. Pomoc społeczna  

6. Edukacja specjalna  

7. Zarządzanie transportem i magazynowaniem   

8. Zmywanie naczyń  

9. Doradztwo młodzieżowe  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 9 zawodów, w których kobiety lepiej zarabiają