AAE zebrała 2 mln zł z oferty prywatnej

PAL
opublikowano: 19-04-2011, 11:48

Brytyjska Avtech Aviation&Engineering zajmująca się obsługą techniczną samolotów biznesowych, która w maju chce zadebiutować na NewConnect, poinformowała, że zakończyła ofertę prywatną i pozyskała z niej ponad 2 mln zł.

Nowi inwestorzy będą reprezentowali 12,06 proc. głosów w podwyższonym kapitale spółki.

"W związku z faktem, że nie udało nam się pozyskać planowanych 6 mln zł, cześć środków z emisji przeznaczymy na rozbudowę i unowocześnienie stacji obsługi technicznej samolotów w Wielkiej Brytanii. Pozostałe fundusze zwiększą nasz kapitał obrotowy, co pozwoli na prefinansowanie części przedsięwzięć i dużo szybszą obsługę klientów" - skomentował Micheal Unwin, prezes AAE. I dodał: "Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, w dalszym ciągu zamierzamy otworzyć bazę serwisową na terenie Polski. Nowa stacja przeznaczona będzie przede wszystkim dla klientów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których obserwować możemy wzmożone zainteresowanie lotnictwem prywatnym. Co za tym idzie, wzrasta również zapotrzebowanie na przeglądy techniczne, konserwację i modernizację statków powietrznych. Aby w pełni zrealizować nasze plany, w przyszłości zakładamy przeprowadzenie kolejnej emisji akcji lub pozyskanie finansowania z innego źródła".
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / AAE zebrała 2 mln zł z oferty prywatnej