AAT Holding chce wyjść z GPW

opublikowano: 15-12-2017, 08:11
aktualizacja: 15-12-2017, 08:16

Zarząd AAT Holding i jej akcjonariusz większościowy Lock Syndication zawarli porozumienie w zakresie docelowego wycofania spółki z obrotu na GP.

Decyzję uzasadniono tym, że spółka ponosi koszty notowania jej akcji na rynku giełdowym oraz inne koszty ponoszone przez spółki publiczne, w tym związane z wypełnianiem przez nie różnego rodzaju obowiązków, podlega obowiązkom informacyjnym oraz innym ograniczeniom związanym z jej publicznym charakterem, co może wpływać negatywnie na jej konkurencyjność w porównaniu do podmiotów prywatnych, a przy tym płynność akcji spółki jest ograniczona oraz w ostatnim okresie obserwuje się ograniczony dostęp do finansowania z rynku kapitałowego.

Spółka ma nabywać akcje w celu umorzenia lub utworzenia kapitału rezerwowego.

"Zarząd Spółki w najbliższych dniach zamierza zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki („NWZ”) oraz rekomendować podjęcie Uchwał m.in dotyczących skupu do 30% akcji własnych Spółki notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. po cenie 19,50 zł za jedną akcję. Zaproponowana cena jest nieznacznie wyższa od średniej ceny rynkowej jednej akcji Spółki z okresu ostatnich zarówno 6 jak i 3 miesięcy" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu