AB dystrybutorem chińskich komórek

opublikowano: 22-11-2018, 13:06

AB podpisał umowę dystrybucyjną z chińskim producentem telefonów - Oppo. To pierwsza umowa na dystrybucję tei marki w Polsce. Sprzedaż smatfonów chińskiego producenta ma ruszyć w pierwszej połowie 2019 r.

Oppo to jeden z największych producentów smart gonów na świecie. Według danych Counterpoint sprzedał w ubiegłym roku 121,1 mln smart fonów co dawało mu czwarte miejsce na świecie po Samsungu, Apple i Huawei. 

- To bardzo znaczący gracz, do tej pory nieobecny w Polsce. Wiążemy z tym kontraktem duże oczekiwania. Powinniśmy z nim realizować duże obroty, bo jesteśmy jego głównym dostępem do rynku – mówi Andrzej Przybyło, prezes AB.

AB nie będzie wyłącznym dystrybutorem Oppo w Polsce. Inni polscy dystrybutorzy na razie nie pochwalili się kontraktem z chińskim partnerem. ABC Data zapowiadała wcześniej podpisanie pod koniec roku umowy dystrybucyjnej z producentem smart fonów. Nieoficjalnie mówi się też, że chińskie komórki może dystrybuować Tech Data.  

W przyszłości AB chciałoby dystrybuować Oppo także w Czechach i na Słowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy