AB InBev może dać więcej za akcję SABMiller

opublikowano: 12-10-2015, 08:26

Anheuser-Busch InBev rozmawia o podwyższeniu oferty przejęcia SABMiller do ok. 43 GBP za akcję, informują anonimowe źródła Bloomberga. To wciąż poniżej oczekiwań spółki.

SABMiller chciałby, aby największy konkurent z rynku piwa zaoferował cenę bliższą 45 GBP za akcję, twierdzą informatorzy Bloomberga. AB InBev daje oficjalnie 42,15 GBP za akcję SABMiller. Termin na złożenie formalnej oferty upływa o 17:00 w środę, 14 października. Jeśli to nie nastąpi, kolejną będzie można złożyć dopiero za sześć miesięcy.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Jan du Plessis, szef rady dyrektorów SABMiller powiedział, że proponowana przez  AB InBev cena za akcję „znacząco” niedowartościowuje jego spółkę. W odpowiedzi usłyszał od Carlos Brito, prezesa AB InBev, że sprzeciwowi rady dyrektorów brak wiarygodności, a akcjonariuszom zaoferowano cenę, której SABMiller nie będzie w stanie osiągnąć w najbliższym czasie. 

Pakiet 3 proc. akcji SABMiller posiada spółka Kulczyk Investments. Oficjalnie poinformowała ona, że nie jest zainteresowana sprzedażą akcji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / AB InBev może dać więcej za akcję SABMiller