ABC Data rozszerza asortyment

Dystrybutor IT zamierza hurtowo handlować zabawkami i artykułami biurowymi. Myśli także o narzędziach.

ABC Data zamienia się z dystrybutora sprzętu IT i elektroniki w hurtownika. Firma rozszerzyła właśnie ofertę o trzy nowe kategorie produktowe. Są to artykuły biurowe (w tym szkolne) i zabawki. Zamierza je dystrybuować nie tylko w Polsce, ale także we wszystkich państwach regionu, w których operuje.

— Dzięki bogatszej ofercie produktowej rosną nasze możliwości pozyskiwania nowych klientów. W nowej strategii założyliśmy nie tylko rozszerzanie oferty, ale także zwiększenie liczby obsługiwanych klientów — mówi Ilona Weiss, prezes ABC Daty.

Kierowana przez nią spółka do 2018 r. zamierza zwiększyć do 10 tys. liczbę obsługiwanych klientów w Polsce, do 1 tys. w Rumunii, do 2 tys. na rynku węgierskim i do 4,5 tys. w Czechach i na Słowacji. Według Ilony Weiss, wejście w handel zabawkami i artykułami szkolnymi pozwoli na zrealizowanie około 20 proc. tego planu.

Z jej szacunków wynika, że zarówno rynek artykułów biurowych (jego wartość ABC Data szacuje na 4 mld zł rocznie), jak i zabawek (9 mld zł) mają duży potencjał sprzedażowy. Sam rynek zabawek wzrósł w ubiegłym roku o 8 proc., a w tym ma urosnąć o kolejne 4-5 proc.

Dystrybutor planuje w najbliższej przyszłości dalsze poszerzanie oferty. Na jego celowniku znalazły się m.in. elektronarzędzia i narzędzia. Natomiast w kategorii elektroniki planuje zdecydowanie postawić na rozwój w segmentach smart home, smart fit oraz smart med. Tydzień temu ABC Data informowała także o rozszerzeniu oferty w segmencie gier.

Podpisała umowę dystrybucyjną z jednym z największych wydawców gier na świecie: amerykańskim Electronic Arts (EA) na rynku rumuńskim. Będzie teraz miała wyłączność na sprzedaż hurtową gier już na czterech rynkach regionu. Wcześniej zawarła z EA podobne umowy w Czechach, na Węgrzech i na Słowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu