ABM Solid ma pełny portfel zleceń

GAS
opublikowano: 23-07-2008, 00:00

Małopolska Gazela Biznesu zdobyła czwarte w tym roku zlecenie związane z budownictwem inżynieryjnym. Dotyczy ono budowy kanalizacji.

Małopolska Gazela Biznesu zdobyła czwarte w tym roku zlecenie związane z budownictwem inżynieryjnym. Dotyczy ono budowy kanalizacji.

Budowlany ABM Solid podpisał kontrakt na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lipowa i Słotwina na Żywiecczyźnie. Za projekt wart 32 mln zł zapłaci Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu. Giełdowa spółka z Tarnowa stanie na czele konsorcjum, w skład którego wchodzi jeszcze Budownictwo Drogowe Altkom z Ukrainy i spółka Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Bielska-Białej. Konsorcjum zbuduje blisko 61 km kanalizacji i 11 przepompowni ścieków. Prace potrwają około dwóch lat, a rozpoczną się być może jeszcze w trzecim kwartale.

To w tym roku już czwarty kontrakt tarnowskiej firmy dotyczący budownictwa inżynieryjnego.

— Obok budownictwa przemysłowego rozwijamy naszą działalność w sektorze budownictwa inżynieryjnego. W czerwcu podpisaliśmy umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w gminie Łodygowice na Żywiecczyźnie o wartości 120 mln zł. To dotąd największa umowa w siedemnastoletniej historii naszej spółki. Mam nadzieję, że ten projekt zbliży nas znacząco do celu, jakim jest wejście do dwudziestki największych i najbardziej rentownych spółek budowlanych w Polsce — mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

W ramach tego kontraktu konsorcjum, w skład którego obok tarnowskiej spółki wchodzą ukraińska firma Altkom i Energopol-Południe z Sosnowca, wykona 220 km kanalizacji i zbuduje 66 przepompowni ścieków. Firma prowadzi też prace inżynieryjne w Bochni, Zawierciu i Krakowie.

ABM Solid szacuje, że po podpisaniu ostatniego kontraktu portfel zleceń spółki, przewidzianych do realizacji na cały bieżący rok, jest już praktycznie zapełniony. Według prognoz, tegoroczne przychody firmy mają przekroczyć 400 mln zł, co zapewni wzrost o ponad 70 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Zysk operacyjny spółki ma wzrosnąć o 140 proc. i wynieść 20,6 mln zł, a zysk netto o 70 proc. i wynieść 15,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu