Abramowicz ma problem z odnowieniem brytyjskiej wizy

opublikowano: 21-05-2018, 07:03
aktualizacja: 21-05-2018, 07:07

Roman Abramowicz, rosyjski oligarcha, miliarder, właściciel angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea, czeka na odnowienie brytyjskiej wizy, donosi BBC.

Abramowicz nie był na finałowym meczu Pucharu Anglii w sobotę, wygranym przez jego Chelsea z Manchesterem United 1:0. Źródło BBC zbliżone do miliardera twierdzi, że czeka on na odnowienie brytyjskiej wizy, bo nieoczekiwanie trwa to dłużej niż zwykle. Stosowne instytucje brytyjskie odmówiły BBC komentarza, bo twierdzą, że nie wypowiadają się w indywidualnych sprawach. Nieoficjalnie mówi się, że specjalna brytyjska wiza Abramowicza, przyznawana inwestorom, wygasła trzy tygodnie temu.

Zobacz więcej

Roman Abramowicz, fot. Bloomberg

BBC zwraca uwagę, że zwłoka w odnowieniu wizy następuje w momencie zwiększonego napięcia w relacjach dyplomatycznych między Wielką Brytanią i Rosją po aferze z próbą otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, za którą prawdopodobnie stały rosyjskie służby.

Abramowicz jest uważany za osobę zbliżoną do prezydenta Władimira Putina o czym ma świadczyć swoboda jego działań biznesowych w Rosji bez ingerencji Kremla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Abramowicz ma problem z odnowieniem brytyjskiej wizy