Abris wyskakuje z Auta

opublikowano: 21-10-2018, 22:00

Abris Capital Partners szuka nabywcy na czeską firmę Aures Holdings, właściciela sieci komisów AAA Auto.

O tym, że polski fundusz inwestycyjny — kojarzony ostatnio głównie z firmą windykacyjną GetBack — chce się pozbyć Aures Holdings, doniósł dziennik „E15”. Powołał się na nieoficjalne informacje serwisu Mergermarket, według którego Abris zawarł już umowę z firmą doradczą DC Advisory. To jej zadaniem ma być znalezienie klienta na czeską spółkę.

— Wiem, że pojawiły się takie informacje, ale nie komentujemy ich — mówi Wojciech Łukawski, partner w Abris Capital Partners, który ma pod opieką Aures Holdings.

Nie odpowiada też na pytanie o kontakty Abrisu z firmą doradczą.

— To prawda, że na zlecenie funduszu Abris dokonujemy przeglądu opcji strategicznych spółki Aures Holdings, włączając w to sprzedaż firmy nowemu inwestorowi — potwierdza Tod Kersten, dyrektor zarządzający DC Advisory w Polsce.

O tym, że Abris będzie wkrótce sprzedawał właściciela sieci AAA Auto, wiadomo — choć nieoficjalnie — od kilku miesięcy. Fundusz zainwestował w spółkę w 2014 r. Wiosną czeskie media informowały, że właściciel komisów mógłby wrócić na praską giełdę, na której był już notowany w latach 2007-13. Nad transakcją miały wtedy pracować dwa banki: Česká spořitelna i Komerční.

Zdaniem informatorów „E15”, giełdowy scenariusz przestaje być aktualny, głównie z powodu problemów Abrisu z GetBackiem. Michal Häckl, który w Aures Holdings odpowiada za komunikację, nie chciał się odnieść do sprawy. Zapytaliśmy więc o to Wojciecha Łukawskiego.

— Nie komentuję — odparł partner w w Abris Capital Partners.

AAA Auto to sieć, która działa w czterech państwach Grupy Wyszehradzkiej: Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Ma 45 placówek. W Polsce jest ich jednak niewiele: cztery punkty skupujące używane auta (w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Łodzi) oraz trzy komisy, które prowadzą zarówno skup, jak też sprzedaż (w Piasecznie, Katowicach i Wrocławiu).

AAA Auto chwali się, że obsłużył 2 mln klientów i jest największym dilerem używanych pojazdów w regionie. W zeszłym roku w jego komisach kupiono 75,4 tys. aut, a w ciągu ośmiu miesięcy 2018 r. — ponad 55 tys. Zeszłoroczne przychody Aures Holdings wyniosły 10,5 mld CZK (1,7 mld zł), a zysk netto — 430 mln CZK (70,2 mln zł).

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu