Czytasz dzięki

Abris wyskakuje z Auta

opublikowano: 21-10-2018, 22:00

Abris Capital Partners szuka nabywcy na czeską firmę Aures Holdings, właściciela sieci komisów AAA Auto.

O tym, że polski fundusz inwestycyjny — kojarzony ostatnio głównie z firmą windykacyjną GetBack — chce się pozbyć Aures Holdings, doniósł dziennik „E15”. Powołał się na nieoficjalne informacje serwisu Mergermarket, według którego Abris zawarł już umowę z firmą doradczą DC Advisory. To jej zadaniem ma być znalezienie klienta na czeską spółkę.

— Wiem, że pojawiły się takie informacje, ale nie komentujemy ich — mówi Wojciech Łukawski, partner w Abris Capital Partners, który ma pod opieką Aures Holdings.

Nie odpowiada też na pytanie o kontakty Abrisu z firmą doradczą.

— To prawda, że na zlecenie funduszu Abris dokonujemy przeglądu opcji strategicznych spółki Aures Holdings, włączając w to sprzedaż firmy nowemu inwestorowi — potwierdza Tod Kersten, dyrektor zarządzający DC Advisory w Polsce.

O tym, że Abris będzie wkrótce sprzedawał właściciela sieci AAA Auto, wiadomo — choć nieoficjalnie — od kilku miesięcy. Fundusz zainwestował w spółkę w 2014 r. Wiosną czeskie media informowały, że właściciel komisów mógłby wrócić na praską giełdę, na której był już notowany w latach 2007-13. Nad transakcją miały wtedy pracować dwa banki: Česká spořitelna i Komerční.

Zdaniem informatorów „E15”, giełdowy scenariusz przestaje być aktualny, głównie z powodu problemów Abrisu z GetBackiem. Michal Häckl, który w Aures Holdings odpowiada za komunikację, nie chciał się odnieść do sprawy. Zapytaliśmy więc o to Wojciecha Łukawskiego.

— Nie komentuję — odparł partner w w Abris Capital Partners.

AAA Auto to sieć, która działa w czterech państwach Grupy Wyszehradzkiej: Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Ma 45 placówek. W Polsce jest ich jednak niewiele: cztery punkty skupujące używane auta (w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Łodzi) oraz trzy komisy, które prowadzą zarówno skup, jak też sprzedaż (w Piasecznie, Katowicach i Wrocławiu).

AAA Auto chwali się, że obsłużył 2 mln klientów i jest największym dilerem używanych pojazdów w regionie. W zeszłym roku w jego komisach kupiono 75,4 tys. aut, a w ciągu ośmiu miesięcy 2018 r. — ponad 55 tys. Zeszłoroczne przychody Aures Holdings wyniosły 10,5 mld CZK (1,7 mld zł), a zysk netto — 430 mln CZK (70,2 mln zł).

OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
×
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane