Absolute return w odwrocie

opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Fundusze

Aktywa krajowych TFI warte były na koniec października 275,4 mld zł — wynika z danych Analiz Online i IZFiA. To o 0,6 proc. więcej niż przed miesiącem. Za zwyżkę odpowiada wysoka sprzedaż funduszy detalicznych (przybyło im 2 mld zł netto w ubiegłym miesiącu), głównie tych o relatywnie bezpiecznym profilu inwestycyjnym.

Największą grupę (nie licząc funduszy aktywów niepublicznych) stanowią fundusze dłużne, które zgromadziły 47,4 mld zł, drugie miejsce zajmują fundusze gotówkowe i pieniężne (38,5 mld zł, o 2,8 proc. więcej niż miesiąc wcześniej). W odwrocie są natomiast fundusze absolutnej stopy zwrotu, których aktywa zmniejszyły się o 2,3 proc. m/m, do 15,05 mld zł.

To niemal tyle samo, ile na początku roku. Tej kategorii zaszkodziła przecena małych i średnich spółek. W klasycznych funduszach akcji zgromadzono 33,4 mld zł. To o 0,8 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, co jest konsekwencją wzrostu wartości aktywów w wybranych funduszach akcji zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu