Absolutny zysk w Turcji

JAG
12-02-2013, 00:00

Altus TFI wprowadza do oferty nowy fundusz, którym zarządzać będzie specjalista ściągnięty z Londynu.

Po ponad trzech latach działalności towarzystwo, kierowane przez Piotra Osieckiego, pozyskało do portfeli funduszy ponad 1,1 mld zł. Można uznać to za sukces, bo niewielu debiutantom z 2009 r. aktywa rosną w tak szybkim tempie. Kolejny pomysł na ich zwiększenie to pojawienie się w ofercie funduszu Nowa Europa Plus, który inwestować będzie w akcje firm z naszego regionu oraz Turcji.

— O wyniki zadba nowy zarządzający Karol Chrystowski, który przez ostatnie 9 lat pracował w Londynie, m.in. dla Merrill Lynch i BlackRock, gdzie zarządzał funduszami akcyjnymi relatywnej i absolutnej stopy zwrotu, inwestującymi w regionie Europy Środkowo- Wschodniej. Regularnie uzyskiwały one jedne z najlepszych stóp zwrotu w swojej kategorii — chwali się Piotr Osiecki, prezes Altus TFI. W ofercie Altus TFI jest 6 funduszy, w których zarządzający stosują strategie absolute return, co daje firmie prawie 32-procentowy udział w tym segmencie rynku. Po styczniowej emisji o wartości 85,7 mln zł firma planuje przeprowadzić kolejne subskrypcje certyfikatów funduszu rynku dłużnego Altus ASZ FIZ Obligacji 1.

1,1

mld zł Takimi aktywami zarządza Altus TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Absolutny zysk w Turcji