ABW ma już wniosek Samoobrony

(Marek Druś)
opublikowano: 11-12-2006, 19:18

Afera wokół posłów Samoobrony miała na celu dokonanie zamachu stanu i obalenie koalicji rządowej, twierdzi Andrzej Lepper.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostała już wniosek Samoobrony o zbadanie, czy oskarżenia wobec polityków jego partii miały na celu przeprowadzenie zamachu stanu.

Rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk powiedziała w poniedziałek PAP, że obecnie, we współdziałaniu z prokuraturą, wniosek ten jest analizowany.

W niedzielę wicepremier Andrzej Lepper zapowiedział, że złoży doniesienie do ABW i "innych służb specjalnych" w sprawie "fałszywych oskarżeń" mediów przeciwko Samoobronie.

Szef Samoobrony ocenił, że afera wokół posłów jego partii miała na celu dokonanie zamachu stanu i obalenie koalicji rządowej, za czym - według Leppera - mieli stać biznesmeni i politycy.

Sprawę "seksafery" ujawniła w ubiegły poniedziałek "GW". Aneta Krawczyk - była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i była dyrektorka biura poselskiego Stanisława Łyżwińskiego - stwierdziła, że pracę w partii miała dostać w zamian za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane