Acartus wybiera się na NewConnect

DI, PAP
opublikowano: 02-02-2011, 15:25

Acartus, spółka prowadząca sieć biur rachunkowych, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie lutego i marca 2011 r. - poinformowała firma w środowym komunikacie.

Autoryzowanym doradcą spółki jest Inwestexpert Corporate Finance sp. z o.o.

Acartus poinformował w środę o przejęciu biura rachunkowego z Jastrzębia Zdroju i Cieszyna.

"Przejmowanie takich firm jest zgodne z naszą strategią konsolidacji rynku, ponieważ zapewnia zarówno istotny wzrost skali biznesu, jak i atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Piekarski, prezes spółki.

"Jednocześnie nie wykluczamy również akwizycji podmiotów działających w jeszcze większej skali. Już teraz planujemy takie ruchy, które będziemy chcieli finalizować w dalszej części roku. W perspektywie dwóch lat oprócz rozwoju organicznego, to właśnie akwizycje mają pozwolić na kilkukrotne zwiększenie skali działalności spółki" - dodał.

Acartus prowadzi sieć biur rachunkowych świadczących kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego oraz prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. Spółka ma sześć oddziałów na Górnym Śląsku.

W 2009 r. Acartus miał 1,86 mln zł przychodów i 45 tys. zł zysku netto, natomiast w 2008 r. przychody i zysk netto wynosiły odpowiednio 1,46 mln zł i 48 tys. zł.

Spółka podała, że w 2010 roku obroty wszystkich biur należących do niego sięgnęły blisko 2 mln zł. W planach spółki jest także budowa sieci franczyzowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane