Accenture rośnie we Wrocławiu

opublikowano: 11-07-2016, 22:00

Po przejęciu S3 TV Technology spółka otwiera nowe biuro w stolicy Dolnego Śląska i będzie zatrudniać specjalistów.

Accenture, firma doradcza i outsourcingowa, weszła do czwartego miasta w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku przejęła firmę S3 TV Technology zajmującą się obszarem Digital Video, która od 15 lat ma biuro we Wrocławiu, a globalnie zatrudnia 2 tys. osób. Teraz Accenture przenosi działalność do nowego biurowca, w którym wynajmie 800 mkw.

— We Wrocławiu stawiamy na innowacyjność. Jest to najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym biuro Accenture w Polsce — ma laboratoria pozwalające naszym inżynierom na przygotowywanie cyfrowych treści wideo dla globalnych klientów: Sky, KPN, BT Sport, Mediaset i STAR India — tłumaczy Jacek Borek, dyrektor zarządzający praktyką z Accenture Technology w Polsce. Biuro zatrudnia 33 osoby. — Planujemy dynamiczny wzrost, ale w tym przypadku nie liczba zatrudnionych jest najważniejsza, lecz kreatywny potencjał drzemiący w specjalistach. Nie wykluczam, że Wrocław stanie się dla Accenture centrum rozwoju także innych, poza wideo, usług cyfrowych — informuje Jacek Borek.

Z informacji „PB” wynika, że Accenture zatrudni do 100 osób. Ekspertów nie dziwi rozwój spółki we Wrocławiu.

— Decyzje kolejnych firm lokujących się tutaj podkreślają charakter miasta. Wrocław jest jedynym ośrodkiem z czystym profilem B+R oraz analityki — uważa Paweł Panczyj z ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. — Marka Accenture umocni pozycję Wrocławia, który dziś jest trzecim pod względem liczby pracowników ośrodkiem sektora usług dla biznesu w Polsce — dodaje Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Accenture oferuje usługi w pięciu obszarach: strategii, konsultingu, technologii cyfrowych, technologii informacyjnej i transformacji modelu operacyjnego. W Łodzi ma delivery center zajmujące się technologią i IT, w Warszawie prowadzi konsulting biznesowy i technologiczny oraz outsourcing, a w Krakowie — konsulting technologiczny. W Polsce w siedmiu biurach zatrudnia 3,6 tys. osób. Na świecie firma ma 375 tys. pracowników.© Ⓟ

34,2 tys. Tyle osób pracuje w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Accenture rośnie we Wrocławiu