Accor chce mieć „spółkę w ciemno”

opublikowano: 18-05-2021, 13:45

Francuska grupa hotelowa Accor rozważa wprowadzenie na giełdę „spółki w ciemno”, która miałaby szukać okazji do przejęć w obszarach biznesu zajmujących się stylem życia i wypoczynkiem, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Accor rozmawia z doradcami o wprowadzeniu „spółki w ciemno” na giełdę w Europie jeszcze w tym roku, twierdzą informatorzy agencji. Według jednego z nich, francuska grupa hotelowa liczy na pozyskanie 200-300 mln EUR od inwestorów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Popularność „spółek w ciemno” eksplodowała w ubiegłym roku w USA. Wchodzą one na giełdę w celu przeprowadzenia przejęć, jednak inwestorzy kupujący akcje w IPO zwykle nie znają konkretnego celu transakcji, ale tylko obszar zainteresowania. Analitycy zwracają uwagę, że boom na „spółki w ciemno” za oceanem osłabł, ale wyraźnie rośnie zainteresowanie nimi w Europie. We wtorek Bloomberg informował, że plany wprowadzenia w tym roku na giełdę w Amsterdamie „spółki w ciemno” inwestującej w nowe technologie ma japoński SoftBank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane