Acer Aggressive zdystansował rywali

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 08-01-2014, 00:00

Prawie 51 proc. zarobił w 2013 r. fundusz absolutnej stopy zwrotu ze stajni Quercus TFI. To najlepszy wynik na rynku.

Autorski fundusz Jakuba Głowackiego okazji do zarobku szuka na giełdzie oraz na rynku nieruchomości do przekształceń na cel mieszkaniowy. Zarządzający dąży do tego, by osiągać zysk bez względu na koniunkturę i dotychczas nie zawodzi posiadaczy certyfikatów. W ubiegłym roku powiększył portfele o 50,8 proc. — najwięcej spośród wszystkich polskich funduszy. Specjalista ujawnia, że inwestycje kapitałoweprzyniosły 31 pkt proc. zysku, a nieruchomościowe — prawie 20 pkt proc.

— Z rynku akcji najwyższe zyski przyniosły CD Projekt, Trakcja, Asbis, Pelion oraz Mostostal Zabrze. Rezultat tej części portfela to również zasługa przyjętej w ubiegłym roku strategii zwiększania alokacji na wybranych spółkach podczas rynkowych korekt. Znaczące korekty w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku umożliwiły zajęcie zakładanych pozycji.

Wykorzystanie instrumentów pochodnych miało lekko pozytywny wpływ na wyniki inwestycyjne — wylicza Jakub Głowacki. Zarządzający dodaje, że wpływ na ostateczny wynik Acer Aggressive miało także uzyskanie administracyjnej zgody na przekształcenie części znacznego projektu nieruchomościowego.

— Związane jest to z przygotowaniem inwestycji deweloperskiej, zakładającej wieloetapową budowę osiedla mieszkaniowego na terenach poprodukcyjnych w atrakcyjnej części warszawskiej dzielnicy Praga Południe — tłumaczy Jakub Głowacki.

Specjalista uważa, że w 2014 r. o zyski na GPW nie będzie już tak łatwo, dlatego w nowy rok wszedł z ograniczoną alokacją w akcje.

— Na rynku nieruchomości kontynuuję procesy przekształceniowe i rozglądam się za nowymi projektami inwestycyjnymi — dodaje Jakub Głowacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Acer Aggressive zdystansował rywali