Ackman nie poddaje się w walce o zakup udziałów w Universal Music

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 19-07-2021, 11:19

Na wszystko znajdzie się jakieś rozwiązanie. Po tym jak należąca do miliardera Williama Ackmana spółka celowa Pershing Square Tontine zrezygnowała z zakupu pakietu udziałów w Universal Music Group, mogą one trafić w ręce innej firmy z portfolio Amerykanina, funduszu hedgingowego Pershing Square Holdings.

Bill Ackman
Bill Ackman
Patrick T. Fallon

Decyzja PST podyktowana była zastrzeżeniami jakie zgłosiła amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd co do spełnienia przez transakcje wymogów prawnych i zasad obowiązujących na nowojorskiej giełdzie.

Ackman znalazł więc rozwiązanie. Pakiet od 5 do 10 proc. akcji UMG kupi jego fundusz hedgingowy Pershing Square Holdings co powinno rozwiać obiekcje ze strony SEC.

Pershing Square Tontine planował dystrybucję akcji Universal Music wśród swoich inwestorów po wprowadzeniu jej walorów do obrotu na giełdzie w Amsterdamie jeszcze w tym roku.

Pierwotna umowa wyceniała muzycznego giganta w którego portfolio są m.in. tacy artyści jak Taylor Swift, Drake i Billie Eilish na 35 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane