Adam Hromiak nowym szefem RN Polskiego Radia

PAP
opublikowano: 26-09-2008, 22:22

Adam Hromiak jest od piątku nowym przewodniczącym rady nadzorczej Polskiego Radia. Hromiak, który był do tej pory wiceprzewodniczącym RN dostał pięć z dziewięciu głosów członków rady.

W głosowaniu z Hromiakiem przegrał inny z członków rady nadzorczej Bogusław Kiernicki, na którego głosowały cztery osoby - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Posiedzenie rady nadzorczej wciąż trwa. Niewykluczone, że może się na nim pojawić wniosek o odwołanie prezesa zarządu PR Krzysztofa Czabańskiego. Według nieoficjalnych informacji PAP wybór Hromiaka na szefa rady nadzorczej może wskazywać, że rada jest skłonna poprzeć także ewentualny wniosek o zmiany w zarządzie.

Piątkowy wybór szefa rady nadzorczej był konieczny. Rada nie miała bowiem przewodniczącego od lutego, kiedy to rezygnację ze stanowiska złożyła Irena Kleniewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Adam Hromiak nowym szefem RN Polskiego Radia