Adamczyk: w tym roku przetargi na kilkanaście obwodnic

  • PAP
opublikowano: 10-02-2020, 12:06

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że jeszcze w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na budowę 15-16 obwodnic z przedstawionego w sobotę rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Kilka z nich może zostać oddanych do użytku w 2023 r.

Według niego w tym samym roku w realizacji powinno być około 20 obejść miast i miasteczek.

Jak zaznaczył Adamczyk w poniedziałek w Trzebini (woj. małopolskie), najszybciej będą realizowane te inwestycje, które mają już przygotowane dokumentacje i posiadają odpowiednie zgody. Większość z planowanych obwodnic – zaznaczył szef resortu infrastruktury – jest jednak na bardzo wczesnym etapie, dlatego do ich sprawnego przygotowania i realizacji potrzeba zgody i współpracy ze strony władz samorządowych i organizacji lokalnych.

Według zapowiedzi cały program 100 obwodnic będzie realizowany w latach 2020-2030, a jego szacunkowa wartość wyniesie 28 mld zł.

„Program, który staje się rzeczywistością i obejmuje wszystkie województwa w kraju, odpowiada na potrzeby i oczekiwania milionów Polaków” - podkreślił Adamczyk podczas briefingu w Trzebini.

Andrzej Adamczyk
Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane