Adidas nie zerwie z kontrowersyjnym raperem

opublikowano: 04-05-2018, 12:08
aktualizacja: 04-05-2018, 12:10

Kanye West wywołał ostatnio burzę swoimi wypowiedziami sugerującymi, że niewolnictwo w USA było kwestią wyboru, a także jednoznacznym poparciem polityki prezydenta Donalda Trumpa. Adidas zapowiedział jednak, że nadal będzie wspierał markę Yeezy stworzoną przez rapera, pisze Reuters.

W tym tygodniu Adidas został wezwany przez organizację Care2, aby zerwał współpracę z Westem po jego kontrowersyjnych wypowiedziach.

Kanye West
Zobacz więcej

Kanye West Bloomberg

- To jasne, że niektórych jego opinii nie popieramy. Jesteśmy jednak bardzo zaangażowani w rozwój marki Yeezy – powiedział prezes Kasper Rorsted.

Adidas w 2016 roku porozumiał się w sprawie rozszerzenia współpracy z Westem, którego wcześniej „odbił” rywalowi, amerykańskiej spółce Nike. Dzięki temu niemiecki producent odzieży sportowej zdołał ożywić swój biznes w USA ostatnich latach.

W pierwszym kwartale obecnego roku Adidas wypadł lepiej niż jego rywale. Zwiększył sprzedaż w Ameryce Północnej o 21 proc., a w tzw. Wielkich Chinach o 26 proc. W Europie rosła ona tylko o 5 proc., a w Rosji spadła o 16 proc. Nike zanotowało spadek sprzedaży o 6 proc. w Ameryce Północnej. Under Armour zanotowało bliską zera dynamikę sprzedaży w tym samym regionie w analogicznym okresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Adidas nie zerwie z kontrowersyjnym raperem